מודל האו"ם (Model UN) היא תכנית אקדמית בינלאומית המדמה את פעילויות האו"ם השונות. תכנית מודל האו"ם בישראל פועלת בשיתוף עם משרד החוץ ומזכה בתעודה מטעמה עם השלמת שנת פעילות אקדמית במסגרת התכנית. במהלך השנה הסטודנטים לומדים על סוגיות אקטואליות בתחום היחסים הבינלאומים ומתנסים בייצוג אינטרסים של מדינות שונות בנושאים מגוונים הנמצאים על סדר היום הכלל עולמי לפי כללי הדיון הרשמיים של האו"ם.

 

הסטודנטים הנפגשים אחת לשבוע זוכים ללמוד ולשפר את כישוריהם בדיבור בפני קהל, התמודדות עם קונפליקטים, קבלת החלטות, ניתוח משפטי, אינטרקציה עסקית, אסטרטגיה, משא ומתן, שפת גוף ועוד..

 

את הידע שהסטודנטים רוכשים הם נדרשים להביא לידי ביטוי בסימולציות המדמות את הפעילות בוועדות ומוסדות האו"ם כגון: מועצת הביטחון, מועצת זכויות האדם, ארגון הבריאות העולמי וכו'..

הסטודנטים מקבלים מדינה לייצג והופכים להיות הדיפלומטים שלה. תפקידם לחתור למציאת פיתרון שישרת את האינטרס המדיני שלהם בקונפליקטים גלובליים שונים.

 

סימולציות נערכות לאורך השנה בקמפוס אונו ובקמפוסים השונים של מוסדות השכלה גבוהה אחרים בישראל אשר לוקחים חלק בתכנית. סטונדטים אשר יוכיחו את עצמם במהלך השנה יזכו במלגה למימון השתתפות בכנס בינלאומי בחו"ל.

 

בישראל קיימים  עשרה מועדוני מודל האו"ם במוסדות להשכלה גבוהה, ביניהם גם מועדון מודל האו"ם בקריה האקדמית אונו (ONOMUN) החבר בארגון מודל האו"ם הישראלי.

 

מעבר לפעילות מודל או"ם קלאסית, בישראל שמים דגש מיוחד על פיתוח מנהיגות דיפלומטית במסגרת התכנית. סטודנטים המשתתפים בתכנית בישראל זוכים לקחת חלק בימי עיון, סמינרים ואירועים דיפלומטים עם ארגונים ושגרירויות זרות דרכם הם נחשפים ומתנסים בביצוע פעילות דיפלומטית. כמו כן ארגון מודל האו"ם הישראלי מציע גם משרות והתמחויות אקסקלוסיביות לחבריה.

עדכונים מהשטח

בואו להתנדב באגודה!!
25 באוקטובר 2020
התנדבות באגודה מזכה ב36 שעות מעורבות קהילתית!!! לפרטים: פנו למדור התנדבות בקהילה! togive@aguda-ono.com
להמשך קריאה
#אז מה היה לנו השבוע ❓
14 בספטמבר 2021
✅ הרמנו הגרלה מטורפת שתפתח לכם את השנה עם טעם של עוד! ההגרלה תיסגר ביום ראשון הקרוב 12.9, אז רוצו להשתתף…
להמשך קריאה
סנגורית הסטודנטים של האגודה כאן לרשותכם!
25 באוקטובר 2020
חשוב חשוב חשוב 🔈 אתם לא לבד ! זומנת לועדת משמעת? פסלו לך עבודה? דע את זכויותיך! סנגורית הסטודנטים של האגודה…
להמשך קריאה
מחפשים חומרי לימוד? 🔈
25 באוקטובר 2020
מחפשים חומרי לימוד? 🔈 מאגר הסיכומים באתר האגודה מכיל מאות סיכומים שיעזרו לכם לצלוח את המבחנים! יש לכם סיכומים? אתם יכולים…
להמשך קריאה